NEWSLETTER
PL | EN

O nas

Apartamenty i Restauracja PASTAMORE znajdują się w nowoczesnym obiekcie GRĘPIELNIA położonym w Bielsku – Białej, u stóp Beskidu Małego i Beskidu Śląskiego, nad rzeką Białą.


Bielsko Biała miejsce z dogodną lokalizacją i trasą dojazdową z najważniejszych miast w Polsce. 


Szybki dojazd do miejscowości górskich: m.in. Żywiec, Szczyrk, Wisła
czy Ustroń sprawia, że Grępielnia to miejsce, które łączy atrakcje miasta
z urokiem górskich klimatów.

Doskonała lokalizacja, piękne i oryginalne wnętrza, wiele udogodnień- czeka
na Ciebie 365 dni w roku.


Sprawdź co mamy do zaoferowania:

- nowoczesne i przestronne apartamenty

- kameralną restaurację ze specjałami kuchni europejskiej

- lounge bar

- jako jedyni w Bielsku – zapraszamy do restauracji w wagonie tramwajowym

- salę bankietową

- fintess club

- bezpłatny parking  oraz Internet WI- FI dostępny w całej GrępielniGrępielnia swoją nazwę zawdzięcza miejscu, w którym się znajduje.

Fabryka obić zgrzebnych została założona w 1860 r. jako "Hähnel.Mänhardt
& Comp." W fabryce, za pomocą specjalnych grzebieni zwanych gręplami czesano wełnę, z której następnie produkowano tkaniny dla przemysłu wełnianego.. Osiemnaście lat później na Żywieckim Przedmieściu, przy Bleichstraße (dzisiejsza Partyzantów), powstała neorenesansowa trzypiętrowa hala fabryczna. Przed nią zbudowano (także w stylu neorenesansowym) dwie bliźniacze wille właścicieli, Adolfa Mänhardta i Ferdynanda Hähnela.


Na przełomie XIX i XX wieku fabryka stała się największym producentem obić zgrzebnych w Austrii dla przemysłu wełnianego oraz wyrobów ze skóry
dla przemysłu włókienniczego. W 1905 r. przedłużono halę fabryczną w kierunku północnym, a w 1912 r. - południowym (już bez zachowania stylu).
W 1922 r. powstała od strony północno-zachodniej charakterystyczna dobudówka z wieżyczką. Po II wojnie światowej znacjonalizowana fabryka nosiła nazwę "Zakład Artykułów Technicznych i Elementów do Maszyn Włókienniczych "Eltech"". W 1995 r. zakład przestał istnieć.


Teraz w nowej odsłonie, po generalnym remoncie zakończonym w czerwcu 2013 roku,  zaprasza do odkrycia jej niepowtarzalnej atmosfery wynikającej z połączenia tradycji i nowoczesności.

Aktualności

ZIMOWE WEEKENDY

RABATY DO 15% NA NOCLEGI!
Czytaj więcej

NOWA KARTA

NOWE MENU / STYCZEŃ 2018
Czytaj więcej

HRS Top Quality Hotel

Dziękujemy za zaufanie!
Czytaj więcej
Archiwum